občanské sdružení
 • Naše cíle
 • O nás
 • Novinky
 • Inzerce
 • Hybrid-spinn
 • Nominujte
 • Histografie
 • Podpořili jsme
 • Kontakt
 • spinning

  Novinky z médií

  "Chtěli spinning jenom pro sebe. Američané v Česku neuspěli." referovala česká média počátkem prosince. Již dvanáct let se snaží uspět americká společnost se zápisem ochranné známky slovní "spinning " v České republice. Dva roky po podání přihlášky Úřad průmyslového vlastnictví rozhodl, že samostatný výraz "spinning" nemůže plnit na území České republiky úlohu ochranné známky. V roce 2006 Městský soud v Praze rozhodnutí Úřadu zrušil a nařídil nové projednání. Po dalších čtyřech letech byla přihláška ochranné známky slovní zveřejněna v rejstříku pro zápis, s čímž jiní provozovatelé nesouhlasili. Citujeme: "Ostatní podnikatelé provozující spinningové aktivity ale dál protestovali, vznikla dokonce petice proti ochraně slova spinning. Jde o všeobecně známou aktivitu, která nemůže sloužit pouze jedné firmě, uváděli zástupci tuzemských podnikatelů v dokumentech zaslaných Úřadu průmyslového vlastnictví.", informoval online magazín deníku Právo NOVINKY.cz v článku ze dne 5. prosince 2014.     

  Zdroj: Novinky.cz a Čtusi.info - new media web

  celý článek on-line magazínu deníku Právo NOVINKY.cz: [online] zde, v PDF


  Naopak zahraniční média /Holandsko, Belgie, Itálie, Španělsko,USA a další/ k této všeobecně světové problematice zveřejnila články o prvoinstančním rozhodnutí OHIM z července 2014. Právě u OHIM - Úřadu pro harmonizaci vnitřního trhu ve španělském Alicante vznesla v roce 2012 česká společnost Aerospinning Master Franchising, s.r.o., zastoupená Mgr. Klárou Studenou-Labalestra návrh na zrušení slovní ochranné známky Společenství č. 175117 "SPINNING" pro "cvičební trénink" a "cvičební nářadí", jejímž vlastníkem je stejná americká společnost.
  Tuto informaci otiskla například ve svém pravidelném zpravodaji mezinárodní organizace INTA (International Trademark Association), která je celosvětovým společenstvím vlastníků a odborníků zaměřených na prosazování práv duševního vlastnictví. Tato společnost /založena v roce 1878/ bulletin šíří mezi svými členy sčítající 6 400 významných organizací ze 190 zemí světa věnující se průmyslově-právní problematice. Své hlavní centrály soustředí v New Yorku, Bruselu, Washingtonu a zastoupením také v Ženevě a Bombaji. Také významné české patentové a advokátní kanceláře jsou členy této prestižní Mezinárodní asociace pro ochranné známky.
  Počátkem prosince tato organizace věnovala problematice SPINNING stranu 17 svého Bulletinu, kde popisuje důvody, které vedly úřad OHIM k prohlášení ochranné známky č. 175117 za zrušenou v celém navrhovaném rozsahu. Originál rozhodnutí OHIM a jeho českou verzi lze stáhnout níže.

  Zdroj: INTABulletin, Dec.1, 2014 Vol. 69 No.22, The Voice of the International Trademark Association a webové stránky Boels Zanders Advocaten, www.boelszanders.nl

  celý článek: USA, Belgie [online] zde, v PDF; Holandsko [online] zde, v PDF

  Rozhodnutí OHIM č. 6281 C, PDF, česká verze
  Rozhodnutí OHIM č. 6281 C, PDF, anglicky - originál

  Vánoční Bulletin v PDF ke stažení zde